headerphoto

Előzmény:

A GEMMA megálmodói olyan érintett szülők és szakemberek, akik saját problémájukból kiindulva tudják, hogy milyen szolgáltatások segítenének egy fogyatékos gyermeket vagy felnőttet nevelő családnak. A cél egy olyan komplex ellátó rendszer kiépítése ahol egészen kisgyermek kortól az elmúlásig megfelelő ellátást kaphatnak az érintett személyek. Bölcsőde, óvoda, fejlesztő iskola, nappali intézmény, ápoló-gondozó otthon, foglalkoztatás illetve mozgásfejlesztő központ.

A Szivárvány Autizmus Egyesület 2010. 09.01-én hozta létre a GEMMA Szociális Szolgáltató Központ - Fejlesztő Iskolát. A törvényi előírásoknak megfelelően a Szociális Nappali Intézmény a fejlesztő iskolai oktatást  2014.08.31-ig láthatta el.

Jelenlegi intézményünk:

A Szivárvány Autizmus Egyesület a 2011.CXC. Köznevelési törvény előírásainak megfelelően 2014.09.01-én létrehozta a GEMMA Fejlesztő Nevelés –oktatást Végző Iskolát, mint gyógypedagógiai intézményt.
Az intézmény alapfeladata a fejlesztő nevelés-oktatás. Jelenleg 4 csoportban, összesen 24 fő súlyosan, halmozottan sérült gyermek nevelését - oktatását látjuk el.

Fejlesztő iskolai oktatásunk feladatai:
  • Komplex gyógypedagógiai fejlesztés
  • Mozgásfejlesztés terápiás eszközökkel
  • Speciális terápiák alkalmazása (zene, masszázs)

Kiemelt fejlesztési területek:
  • Kommunikáció, beszédfejlesztés (Alternatív és augmentatív kommunikáció)
  • Mozgásnevelés
  • Értelmi fejlesztés
  • Kreativitás
  • Önkiszolgálás
Booking.com

Ingyenes honlapkészítő

Ez a weboldal a www.oldalunk.hu honlapkészítővel készült.